KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15836313
nr 1583 6313
Torsten Löwgren
(1903-1991), Sverige
Oljemålning, Byscen. Signerad, daterad 1988. Olja på duk, 65x85 cm, yttermått inklusive ram: 85x105 cm
Torsten Löwgren, svensk målare född i Gävle 1903, död 1991.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 december 2023
kl 20:38:07
3/12 10:08:34
Torsten Löwgren
Läs mer om Torsten Löwgren